TLE4971A025N5UE0001XUMA1
- Manufacturer Part Number:
- TLE4971A025N5UE0001XUMA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- SPEED & CURRENT SENSORS PG-TISON
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- ±25A
- Current - Supply (Max) :
- 25mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 210kHz
- Linearity :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 8-PowerTDFN
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Current Sensor
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.1V ~ 3.5V