ACS781LLRTR-050B-T
- Manufacturer Part Number:
- ACS781LLRTR-050B-T
- Part of Description:
- SENSOR CUR HALL 50A 7POWERSMD
- Accuracy :
- ±1.5%
- Current - Sensing :
- 50A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Polarization :
- Bidirectional
- Sensitivity :
- 26.4mV/A
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V