MNS2-9-IN-MA-020
- Manufacturer Part Number:
- MNS2-9-IN-MA-020
- Manufacturer/Brand:
- Monnit
- Part of Description:
- ALTA INDUSTRIAL WIRELESS 0-20 MA
- Manufacturer :
- Monnit
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 20mA
- Current - Supply (Max) :
- 22.6mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- Linearity :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Channels :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- Package / Case :
- IoT Finished Device
- Polarization :
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Current Sensor
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 2V ~ 3.8V