ACS758ECB-200B-PSS-T
- Manufacturer Part Number:
- ACS758ECB-200B-PSS-T
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 200A 5-CB
- Accuracy :
- ±1.2%
- Current - Sensing :
- 200A
- Current - Supply (Max) :
- 13.5mA
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 5-CB Straight Leads, PSS
- Polarization :
- Bidirectional
- Response Time :
- 4µs
- Sensitivity :
- 10mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- 5-CB Module
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 5.5V