5-AB5030-1.5S
Manufacturer Part Number:
5-AB5030-1.5S
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF ABSORB SHEET 1.5"X1.5" 5PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
1.500" (38.10mm)
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.014" (0.35mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
1.500" (38.10mm)