8.26X12-6-AB5030
Manufacturer Part Number:
8.26X12-6-AB5030
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF ABSORB SHEET 12'X8.268" 6PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
12.000' (3.65m)
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thickness - Overall :
0.012" (0.30mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
8.268" (210.00mm)