5-1345-1.5S
Manufacturer Part Number:
5-1345-1.5S
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF SHLDING SHEET 1.5"X1.5" 5PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
1.500" (38.10mm)
Material :
Embossed Tin-Plated Copper Foil
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.004" (0.10mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
1.500" (38.10mm)