1.03-4-AB5030
- Manufacturer Part Number:
- 1.03-4-AB5030
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF EMI ABSORBING TAPE 12'X1.03"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Conductive, Single Sided
- Length :
- 12.000' (3.65m)
- Material :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Shape :
- Thickness - Overall :
- 0.014" (0.35mm)
- Type :
- Absorbing Tape
- Width :
- 1.030" (26.16mm)