TEM96A-160-160-5.0
Manufacturer Part Number:
TEM96A-160-160-5.0
Manufacturer/Brand:
Shiu Li Technology
Part of Description:
RF & EMI ABSOBER SHEET, 160X160M
Stock Condition:
6
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Conductive
Length :
6.299" (160.00mm)
Material :
Polymer Resin
Operating Temperature :
-60°C ~ 180°C
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.197" (5.00mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
6.299" (160.00mm)