3M AB5050 CIRCLE-1.250"-100
Manufacturer Part Number:
3M AB5050 CIRCLE-1.250"-100
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF EMI ABSORBING SHEET 1.25"
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.020" (0.50mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
1.250" (31.75mm)