3M AB5010 CIRCLE-0.875"-250
- Manufacturer Part Number:
- 3M AB5010 CIRCLE-0.875"-250
- Part of Description:
- RF EMI ABSORBING SHEET 0.875"
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Acrylic, Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Non-Conductive
- Length :
- Material :
- Polymer Resin, Metal Flakes
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Circular
- Thickness - Overall :
- 0.004" (0.10mm)
- Type :
- Absorbing Sheet
- Width :
- 0.875" (22.23mm)