AB5100HF-210MMX297MM
Manufacturer Part Number:
AB5100HF-210MMX297MM
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF EMI ABSORB TAPE 11.693X8.268"
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
11.693" (297.00mm)
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Thickness - Overall :
0.039" (1.00mm)
Type :
Absorbing Tape
Width :
8.268" (210.00mm)