ACTL-1250-400 OPT C0.6
- Manufacturer Part Number:
- ACTL-1250-400 OPT C0.6
- Manufacturer/Brand:
- Aim Dynamics
- Part of Description:
- CURR SENS XFMR 100:1 400A INLINE
- Stock Condition:
- 60
- Manufacturer :
- Aim Dynamics
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 400 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 50/60Hz
- Height - Seated (Max) :
- 3.283" (83.40mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 4.488" L x 1.583" W (114.00mm x 40.20mm)