ACTL-1250-600 OPT C0.6
Manufacturer Part Number:
ACTL-1250-600 OPT C0.6
Manufacturer/Brand:
Aim Dynamics
Part of Description:
CURR SENS XFMR 100:1 600A INLINE
Stock Condition:
59
Manufacturer :
Aim Dynamics
Product Category :
Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) :
600 A
Current Ratio :
DC Resistance (DCR) :
ET (Volt-Time) :
Frequency Range :
50/60Hz
Height - Seated (Max) :
3.283" (83.40mm)
Inductance :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
4.488" L x 1.583" W (114.00mm x 40.20mm)