CCT261631-30-06-00
- Manufacturer Part Number:
- CCT261631-30-06-00
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CURR SENSE XFMR 30A CHAS MNT
- Stock Condition:
- 48
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- 492Ohm
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 50/60Hz
- Height - Seated (Max) :
- 1.260" (32.00mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.126" L x 0.728" W (28.60mm x 18.50mm)