1201-SNG-0016
- Manufacturer Part Number:
- 1201-SNG-0016
- Manufacturer/Brand:
- TE Kemtron
- Part of Description:
- SNG CORD 1.6MM X 10M L
- Stock Condition:
- 40
- Manufacturer :
- TE Kemtron
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.063" (1.60mm)
- Length :
- Material :
- Silicone Nickel Graphite
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 160°C
- Plating :
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Type :
- Gasket
- Width :
- 0.063" (1.60mm)