4055PA51H01800
Manufacturer Part Number:
4055PA51H01800
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
GASKT FABRIC/FOAM 8X457.2MM RECT
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.157" (4.00mm)
Length :
18.000" (457.20mm)
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Operating Temperature :
Plating :
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangle
Type :
Fabric Over Foam
Width :
0.315" (8.00mm)