4209PAX1R03937
- Manufacturer Part Number:
- 4209PAX1R03937
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- GK,NICU,PTAFG,PU,V0,REC .120X.15
- Manufacturer :
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.120" (3.05mm)
- Length :
- 39.370" (1.00m)
- Material :
- Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Plating :
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangle
- Type :
- Fabric Over Foam
- Width :
- 0.155" (3.94mm)