4049PA51H03937
Manufacturer Part Number:
4049PA51H03937
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,SQ 6.35X6.35
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.250" (6.35mm)
Length :
39.370" (1.00m)
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Plating :
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Square
Type :
Fabric Over Foam
Width :
0.250" (6.35mm)