RFM119W-868S1
Manufacturer Part Number:
RFM119W-868S1
Manufacturer/Brand:
RF Solutions
Part of Description:
RF TX IC FSK/GFSK 868MHZ MODULE
Manufacturer :
RF Solutions
Product Category :
RF Transmitters
Antenna Connector :
Applications :
General Purpose
Current - Transmitting :
36mA
Data Interface :
Data Rate (Max) :
Features :
Frequency :
868MHz
Memory Size :
Modulation or Protocol :
FSK, GFSK, OOK
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Power - Output :
13dBm
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Module
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.6V