XBP24-Z7WIT-002J
Manufacturer Part Number:
XBP24-Z7WIT-002J
Part of Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 WIRE ANT TH
Antenna Type :
Integrated, Wire Antenna
Current - Receiving :
45mA
Current - Transmitting :
170mA
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
Modulation :
DSSS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Serial Interfaces :
UART
Utilized IC / Part :
EM250
Voltage - Supply :
3V ~ 3.4V