XBP24BZ7UIT-002J
Manufacturer Part Number:
XBP24BZ7UIT-002J
Manufacturer/Brand:
Rabbit Semiconductor (Digi)
Part of Description:
RF TXRX MODULE 802.15.4 U.FL TH
Manufacturer :
Rabbit Semiconductor (Digi)
Product Category :
RF Transceiver Modules and Modems
Antenna Type :
Antenna Not Included, U.FL
Current - Receiving :
47mA ~ 62mA
Current - Transmitting :
117mA ~ 132mA
Data Rate :
250kbps
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
Modulation :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Power - Output :
10dBm
Product Status :
Obsolete
Protocol :
Zigbee®
RF Family/Standard :
Sensitivity :
-102dBm
Serial Interfaces :
SPI, UART
Utilized IC / Part :
EM357
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V