NRF24LU1P-F32Q32-T
Manufacturer Part Number:
NRF24LU1P-F32Q32-T
Part of Description:
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32VFQFN
Current - Receiving :
12.9mA ~ 13.3mA
Current - Transmitting :
11.1mA
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
6
Memory Size :
32kB Flash, 2kB SRAM
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
RF Family/Standard :
General ISM > 1GHz
Serial Interfaces :
SPI, UART, USB
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Voltage - Supply :
4V ~ 5.25V