ATSAMR34J18BT-I/7JX
- Manufacturer Part Number:
- ATSAMR34J18BT-I/7JX
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC RF TXRX+MCU 802.15.4 64TFBGA
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- RF Transceiver ICs
- Current - Receiving :
- 14.8mA ~ 15.8mA
- Current - Transmitting :
- 32.5mA ~ 94.5mA
- Data Rate (Max) :
- Frequency :
- 137MHz ~ 175MHz, 410MHz ~ 525MHz, 862MHz ~ 1.02GHz
- GPIO :
- 27
- Memory Size :
- 256kB Flash, 32kB SRAM
- Modulation :
- FSK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 64-TFBGA
- Power - Output :
- 20dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- LoRa™
- RF Family/Standard :
- Sensitivity :
- -148dBm
- Serial Interfaces :
- I²S, SPI, USART, USB
- Supplier Device Package :
- 64-TFBGA (6x6)
- Type :
- TxRx + MCU
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.63V