NW-SW-VU-150-MH01
- Manufacturer Part Number:
- NW-SW-VU-150-MH01
- Manufacturer/Brand:
- NuWaves RF Solutions
- Part of Description:
- 50 TO 500 MHZ, 150 W CW, 4 S
- Manufacturer :
- NuWaves RF Solutions
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 50MHz ~ 500MHz
- IIP3 :
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 0.25dB
- Isolation :
- 39dB
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (TC)
- P1dB :
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- Test Frequency :
- 500MHz
- Topology :
- Voltage - Supply :
- 5V