MASW-011145-TR0500
- Manufacturer Part Number:
- MASW-011145-TR0500
- Manufacturer/Brand:
- MACOM Technology Solutions
- Part of Description:
- MMIC SWITCH
- Manufacturer :
- MACOM Technology Solutions
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 27GHz ~ 31GHz
- IIP3 :
- 60dBm
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 1.3dB
- Isolation :
- 45dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- P1dB :
- 37dBm
- Package / Case :
- 20-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 20-QFN (3x3)
- Test Frequency :
- 31GHz
- Topology :
- Absorptive
- Voltage - Supply :
- 3.465V