50-CBSF-2.0X3.0X0.75
- Manufacturer Part Number:
- 50-CBSF-2.0X3.0X0.75
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 2" X 3" SURFACE MOUNT
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.750" (19.05mm)
- Length - Overall :
- 3.000" (76.20mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 2.000" (50.80mm)