53-CBSFD-3.5X7.5X0.75
- Manufacturer Part Number:
- 53-CBSFD-3.5X7.5X0.75
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 3.5" X 7.5" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.750" (19.05mm)
- Length - Overall :
- 7.500" (190.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 3.500" (88.90mm)