20S-CBSFNDV-1.0X1.5X0.2
Manufacturer Part Number:
20S-CBSFNDV-1.0X1.5X0.2
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1" X 1.5" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
1.500" (38.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Vent Holes in Pattern
Width - Overall :
1.000" (25.40mm)