88-CBSA-1.75X6.0X0.8
Manufacturer Part Number:
88-CBSA-1.75X6.0X0.8
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1.75" X 6" T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.800" (20.32mm)
Length - Overall :
6.000" (152.40mm)
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)