80-CBSA-1.75X2.75X0.8
Manufacturer Part Number:
80-CBSA-1.75X2.75X0.8
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1.75" X 2.75" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.800" (20.32mm)
Length - Overall :
2.750" (69.85mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)