24-CBSA-2.5X5.0X0.2
Manufacturer Part Number:
24-CBSA-2.5X5.0X0.2
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 2.5" X 5" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
5.000" (127.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.500" (63.50mm)