42-CBSA-1.75X4.25X0.4
- Manufacturer Part Number:
- 42-CBSA-1.75X4.25X0.4
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1.75" X 4.25" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.400" (10.16mm)
- Length - Overall :
- 4.250" (107.95mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.750" (44.45mm)