29-CBSA-2.75X4.75X0.2
Manufacturer Part Number:
29-CBSA-2.75X4.75X0.2
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 2.75" X 4.75" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
4.750" (120.65mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.750" (69.85mm)