14R-CBSA-2.5X5.5X0.13
- Manufacturer Part Number:
- 14R-CBSA-2.5X5.5X0.13
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 2.5" X 5.5" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.130" (3.30mm)
- Length - Overall :
- 5.500" (139.70mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 2.500" (63.50mm)