40X-CBS-1.5X4.5X0.505
- Manufacturer Part Number:
- 40X-CBS-1.5X4.5X0.505
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1.5" X 4.5" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.505" (12.83mm)
- Length - Overall :
- 4.500" (114.30mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Cover
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.500" (38.10mm)