20S-CBSA-2.5X2.75X0.2
Manufacturer Part Number:
20S-CBSA-2.5X2.75X0.2
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 2.5" X 2.75" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
2.750" (69.85mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.500" (63.50mm)