21-CBSA-2.0X6.0X0.225
Manufacturer Part Number:
21-CBSA-2.0X6.0X0.225
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 2" X 6" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.225" (5.72mm)
Length - Overall :
6.000" (152.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.000" (50.80mm)