29-CBSA-2.0X2.75X0.2
- Manufacturer Part Number:
- 29-CBSA-2.0X2.75X0.2
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 2" X 2.75" SMD T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.200" (5.08mm)
- Length - Overall :
- 2.750" (69.85mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount, Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 2.000" (50.80mm)