20X-CBS-2.5X4.0X0.285
- Manufacturer Part Number:
- 20X-CBS-2.5X4.0X0.285
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 2.5" X 4" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.285" (7.24mm)
- Length - Overall :
- 4.000" (101.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Cover
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 2.500" (63.50mm)