20X-CBS-0.5X0.75X0.21
- Manufacturer Part Number:
- 20X-CBS-0.5X0.75X0.21
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 0.5" X 0.75" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.210" (5.33mm)
- Length - Overall :
- 0.750" (19.05mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Cover
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 0.500" (12.70mm)