20X-CBS-1.75X2.25X0.185
- Manufacturer Part Number:
- 20X-CBS-1.75X2.25X0.185
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1.75" X 2.25" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.185" (4.70mm)
- Length - Overall :
- 2.250" (57.15mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Cover
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.750" (44.45mm)