20S-CBSFNSV-1.75X3.0X0.35
Manufacturer Part Number:
20S-CBSFNSV-1.75X3.0X0.35
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1.75" X 3" SMD
Stock Condition:
311
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.350" (8.89mm)
Length - Overall :
3.000" (76.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Vent Holes in Pattern
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)