POM-3535L-3-LW100-R
Manufacturer Part Number:
POM-3535L-3-LW100-R
Manufacturer/Brand:
PUI Audio, Inc.
Part of Description:
MIC COND ANLG OMNI -35DB 0.236"D
Stock Condition:
462
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Microphones
Current - Supply :
500 µA
Direction :
Omnidirectional
Frequency Range :
50 Hz ~ 16 kHz
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)
Impedance :
2.2 kOhms
Output Type :
Analog
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
S/N Ratio :
68dB
Sensitivity :
-35dB ±4dB
Shape :
Circular
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Termination :
Wire Leads
Type :
Electret Condenser
Voltage - Rated :
2 V
Voltage Range :
2 V ~ 10 V