BEC62-A-L20
Manufacturer Part Number:
BEC62-A-L20
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ADH
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Rubber Based
Color :
Black
Features :
Height :
0.790" (20.07mm)
Length :
1.460" (37.08mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.620" (15.75mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Obsolete
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Side Entry
Width :
1.240" (31.50mm)