EXR164BN
Manufacturer Part Number:
EXR164BN
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 169MHZ WHIP TILT BNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
169MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
164MHz ~ 174MHz
Gain :
Height (Max) :
8.000" (203.20mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
50 W