HDGD24-24P-NM
- Manufacturer Part Number:
- HDGD24-24P-NM
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Parabolic Grid
- Applications :
- WiMax™, WLAN
- Features :
- Cable - 762mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.485GHz
- Gain :
- 24dBi
- Height (Max) :
- 36.000" (914.40mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 100 W