ASGP.1575.25B.4.A.01
Manufacturer Part Number:
ASGP.1575.25B.4.A.01
Manufacturer/Brand:
Taoglas
Part of Description:
RF ANT
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GPS
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
Gain :
1.5dBi
Height (Max) :
0.266" (6.75mm)