X9001248-4GMSMB3000R
- Manufacturer Part Number:
- X9001248-4GMSMB3000R
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- ANTENNA, LTE MAGNETIC 3M, RG174,
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- 2G, 3G, 4G, Cellular, LTE Cat 1, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
- Features :
- Cable - 3m
- Frequency (Center/Band) :
- 875MHz, 2.2GHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 790MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- -0.5dBi, -0.2dBi, 1.8dBi, 1.9dBi
- Height (Max) :
- 4.409" (112.00mm)