SLDA72-2R470G-S1TF
- Manufacturer Part Number:
- SLDA72-2R470G-S1TF
- Manufacturer/Brand:
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Part of Description:
- RF ANT 2.47GHZ CHIP SOLDER SMD
- Manufacturer :
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- Bluetooth, WLAN
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.47GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- Gain :
- 2.7dBi
- Height (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 3 W